هشدارهای كليدي برای راهپيمائي ۲۲ بهمن - ویرایش نهایی

سرویس سیاسی جرس/تهران ساعت 19، چهار شنبه 21 بهمن

شبکه جنبش راه سبز(جرس): آنچه در پی می آید، مجموعه ای از توصیه هایی ست که حاصل خرد جمعی سبزها برای حضوری پرشکوه و با اقتدار در جریان تظاهرات 22 بهمن است.متن نهایی این هشدارها ساعت 19 به وقت تهران بر اساس آخرین رابزنیها تنظیم و تکمیل شده است.
چكيده :
حضور چشم گير جنبش سبز در راهپيمائي 22 بهمن پس از تحمل هشت ماه تهمت ، افترا ،ضرب و شتم ،زندان و...بسيار معنا دار و مهم خواهد بود .ما نبايد كليه مطالبات به حق جنبش را در يك راهپيمائي سه ساعته كه در كنار غير سبزها و عوامل حاكميت انجام مي شود مطالبه نمائيم . در اين مرحله از مبارزه ،تكيه ما روي مطالبات حد اقلي جنبش سبز است كه در بيانيه 17 ميرحسين موسوي آمده است. اين مطالبات اولا مورد وفاق كليه معترضين به وضع موجود است و ثانيا در چارچوب قوانين موجود قابل مطالبه است و لذا حاكميت نمي تواند با آن برخورد نمايد. بنا به توصيه رهبران جنبش سبز ، شعارهاي تحريك كننده نخواهيم داد و با غير سبز ها ، حتي اگر توهين نمايند درگير نخواهيم شد . بيائيد با حضور فراگير و گسترده و سبز در راهپيمائي 22 بهمن پايه هاي جنبش سبز را استحكام بخشيم .
الف – قبل از روز راهپيمايي
1. حضور حداكثري در راهپيمايي – از هر طريقي كه مي‌توانيد طرفداران جنبش سبز را براي حضور در راهپيمايي تشويق كنيد – به آنها اطمينان دهيد كه خطري آنان را تهديد نمي‌كند زيرا احتمال خشونت دولتمردان در روز ملي در حضور سيصد خبرنگار خارجي وجود ندارد . هدف دولتمردان اينست كه با القاي ترس ، مشاركت سبزها را در راهپيمائي تقليل دهند وبعد روي آن تبليغ نمايند كه در يك راهپيمائي آزاد و بي خطر جمعيت معترضين به وضع موجود چشم گير نبوده است .
2. دولتمردان هيچگونه بهانه و مستمسكي جهت برخورد با راهپيمايان ندارند .زيرا اولااين راهپيمائي از سوي آنان قانوني اعلان شده و دائما از طريق رسانه هاي عمومي مردم را به آن دعوت مي كنند ، ثانيا شعارهاي جنبش سبز همگي در چارچوب نظام و قوانين موجود تنظيم شده است . لذا بدون نگراني از فيلم يا عكس برداري ، با روي گشاده و مصمم در حالي كه نماد سبز به همراه داريد در راهپيمائي شركت كنيد .
3. براي تشويق مردم به حضور در راهپيمايي 22 بهمن در هر جايي كه مي‌توانيد شعارنويسي كنيد.
4. به دوستان و بستگان شهرستاني خود بگوئيد اگر شرايط آن شهرامكان راهپيمائي سبزها رانمي‌دهد ميهمان شما شوند و به تهران بيايند.
5. مي‌توانید كودكان كوچك را با كالسكه و نماد سبز به راهپيمايي بياوريد.
6. از حالا ذر تدارک نماد سبز باشید. نه تنها براي خود بلكه براي هديه دادن به كساني كه نياز دارند . (این نماده می تواند چتر، نقاب، بازوبند، باكنك، نوشتار و ... باشد.)
7. تنها به راهپيمايي نيائيد. از حالا دوستان و بستگان را خبر كنيد كه حتي الامكان در مجموعه‌هاي بيش از سه نفر در اين راهپيمايي حاضر شويد.
8. پيش‌بيني لباس و پوشش مناسب را از حالا بنمائيد. حتي الامكان از پوششی استفاده نمائيد كه انگشت نما نباشيد و ضمناً امكان استتار نمادهاي سبز را در درون آن داشته باشيد.
9. بهتر است پوشش ظاهري "غير متمايز" و حتي الامكان محافظه كارانه داشته باشيد.
10. از بردن موبايل دائمي خود (اگر اطلاعات مهمي در آن وجود دارد) خود داري كنيد. به جای آن از تلفن همراه اعتباري يا كارتي استفاده نمائيد.
11. چون به شما كيك و سانديس!! نمي‌دهند، پيش‌بيني خوراكي مختصر را بنمائيد.
12. در صورت امکان پلاکاردها و نمادهای سبز را قبل از روز 22بهمن به اماکن مشرف به خیابان آزادی و انقلاب منتقل نمائید.
13. تهیه تصاویری از رهبران ( آقایان موسوی ،کروبی ،خاتمی و آیت الله العظمی منتظری ) و شهدا و زندانيان جنبش سبز بسیار مفید است زیرا جلوی سوئ استفاده و بهره برداری از جمعیت توسط دولتمردان را می گیرد .
14. شب 22 بهمن ، درفاصله ساعت ده تا ده و پانزده دقيقه ، در پشت بام ها ويا پارك ها ويا هر محل ديگري كه بتوان اطلاع رساني كرد نداي الله اكبر سر دهيد و حضور سبز مردم را در راهپيمائي 22 بهمن خواستار شويد .
15. ساعت خود را به دقت تنظيم نمائيد تا بتوانيد در حركت موج سبز (بعداً توضيح داده مي‌شود.) مشاركت فعال داشته باشيد.


ب- روز راهپيمائي


1- به دليل فقدان رسانه، از حالا به دوستان خبر دهيد، هر ساعتي كه تظاهرات دولتي اعلان مي‌شود سبزها يك ساعت قبل از آن خود را به محور خيابان آزادي و ميدان آزادي برسانند.

2- تا زماني كه به محور اصلي راهپيمائي يعني خيابان انقلاب و ازادي نرسيده‌ايد از بيرون آوردن نماد سبز خودداري كنيد ، چرا كه ممكن است مانع از رسيدن شما به مسير اصلي راهپيمائي شوند.

3- حتي در مقابل خشونت، خشونت نورزيد.

4- در ذهن راهپيمايان كه سبز نيستند بذر عشق و محبت بكاريد و بدانيد كه روزي اين بذر سبز خواهد شد. به عقايد آنان احترام بگذاريد و شعارهاي هنجارشكن ندهيد.

5- از شعارهاي متين و محترمانه‌اي استفاده كنيد كه مورد پذيرش همه سبزها و رهبران جنبش سبز باشد و به مخالفان گزك ندهيد.

6- در مقابل شعارهاي توهين آميز به رهبران سبز صبور باشيد و کریمانه بگذريد.

7- با شعارهاي متعادل غير سبزها را سبز كنيد.

8- هرگز متعرض غیر سبزها ولو اینکه شعار علیه رهبران جنبش سبز بدهند نشوید ، اما اگر اتومبیل آنها با بلند گو به میان جمعیت سبزها آمد و با بلندگو در صدد اخلال بر آمد ، اتومبیل را پنچر و بلندگو را قطع کنید تا توان ادامه اخلال نداشته باشد.

9- مواظب باشيد صدا و سيما نتواند سناريوسازي كند (مانند کارناوال عاشورا، پاره كردن تصوير امام خميني، توهين به امام حسين و ....)

10- تا مي‌توانيد عكس و فيلم بگيريد.
11 – کسانی که علت بیماری یا کبر سن نمی توانند به راهپیمایی بروند بادکنک سبز را با گاز شهری یا گاز هلیوم پر کنند و از پنجره خانه خود راس ساعت 12 ظهر به هو ا بفرستند.

12-اهميت نماد سبز و نوشتارهای مكتوب ،از شعارها بيشتر است. حتي مي‌توانيد سكوت كنيد اما نماد سبز را فراموش نكنيد.

13 - كساني كه با مترو مي‌آيند در ايستگاه‌هاي نواب، آزادي، دانشگاشريف پياده شده و به راهپيمائي بپيوندند.

14- با غير سبزها و حتي بسيجي‌ها با محبت برخورد نمائيد.

15- مراقب دام و فريب شيادان باشيد – ممكن است با نماد سبز شعارهاي هنجار شكن بدهند، عكس پاره كنند، اتوموبيلي را آتش بزنند و ... هرگز با آنان هم صدا نشويد.

16. احتمال كشف حجاب، آتش زدن پرچم و .... وجود دارد. مراقب باشيد فریب نخورید و بهانه به دست بازیگران ندهيد.


17. از نشان دادن نماد سبز قبل از پيوستن به مسير اصلي راهپيمائي خودداري كنيد.
18. علاوه بر آنكه در طول راهپیمائی از نماد سبز استفاده می کنید ، اما جهت فيلمبرداري و عكس‌برداري خبرنگاران و هلي‌كوپترها لازم است هر 15 دقيقه يكبار ( به عنوان مثال يازده ، يازده و پانزده دقيقه، يازده و نيم و ...) نمادهاي سبز با دست‌هاي افراشته به مدت يك دقيقه به همراه شعارهای الله اکبر به نمايش درآيند.
19. سلاح جنبش سبز اخلاق است. هرگز به كساني كه عكس احمدي نژاد يا رهبر را دارند توهين نكنيد. به بسيجيان توهين نكنيد. يادتان نرود كه مردم در سال 57 با شعار : ارتش برادر ماست، خميني رهبر ماست و قرار دادن گل د ر لوله تانك ديكتاتور را به زانو درآوردند.
20. با آغاز صحبت احمدي نژاد د رميدان آزادي پشت به سخنران ايستاده و بادكنك و نمادهاي سبز را بلند نمائيد.
21. حتي الامكان پارچه سبز (پهن و بلند) هنگام سخنراني احمدي نژاد در ميدان آزادي گشوده شود.
22. قطعنامه جنبش سبز: اجراي بيانيه 17 ميرحسين موسوي (پاسخگويي حاكميت، آزادي مطبوعات، آزادي زندانيان سياسي، آزادي تجمعات و احزاب، برگزاري انتخابات ازاد و سالم)
23. جهت راهپيمائي و حركت سبزها از سوي كليه خيابان‌ها به سوي ميدان آزادي است. اما به محض شروع سخنراني احمدي نژاد جهت حركت وارونه مي‌شود.
24. پس از اتمام سخنراني احمدي نژاد، کلیه نمادهای سبز را مخفی ویا معدوم نمائید و همراه باسایر مردم به سوی خانه هایتان بروید. تداوم راهپیمایی با نماد سبز مخصوصا در مسیرهای فرعی بهیچ وجه به مصلحت نمی باشد.


ج- شعارها
كليه شعارهائي كه در جهت تبيين مطالبات حد اقلي جنبش سبز (پاسخگو كردن حاكميت ، انتخابات آزاد ، آزادي زندانيان سياسي ، آزادي مطبوعات ، آزادي اجتماعات واحزاب ) ميباشد توصيه مي شود . ممكن است در حين راهپيمائي صدها شعار توسط مردم براي بيان مطالبات فوق سروده شود كه بايد مورد پشتيباني و حمايت قرار گيرد ، اما در اينجا فقط به ذكر برخي از شعارها كه توسط دوستان توصيه گرديده اشاره مي شود :
* الله اکبر
* استقلال ، آزادي ، جمهوري اسلامي
* جمهوری اسلامی آری- حکومت خودکامان هرگز
* جمهوری اسلامی آزاد باید گردد – این کشور ویرانه آباد باید گردد
* خون شهیدان ما نوید آزادی است - خواسته ملت ما حقوق شهروندی است
* زندانی سیاسی آزاد باید گردد

* جنبش سبز ایران طالب آزادی است
* یک کشور یک دولت - اما به رأی ملت
* یک قانون یک دولت - اما به رأی ملت
* استبداد محکوم است - آزادی پیروز است
* شب تاریک ملت روز گردد – جنبش سبز عاقبت پیروز گردد
* ادامه انقلاب - نبرد با استبداد
* خوني كه در رگ ماست - هديه به ملت ماست
* درود بر موسوی – سلام بر کروبی
* درود بر موسوی – سلام بر خاتمی
* موسوی رأی ماست – استبداد ننگ ماست
* استبداد استبداد ننگ ماست – آزادی و عدالت راه ماست
* یا حجت ابن الحسن - ریشه ظالم بکن
- آزادی مطبوعات حق مسلم ماست
- آزادی بیان ما - پرچم راهنمای ما
- جنبش سبز ایران طالب آزادی است
- قانون انتخایات اصلاح باید گردد
- تجمع صلح آمیز حق مسلم ماست
* ما همه با هم هستیم – ما همه سبز سبزیم
* شعار به هنگام عبور از روبروی دانشگاه تهران، امیرکبیر، شریف:
دانشگاه دانشگاه سنگر آزادی است - دانشجو دانشجو مظهر آگاهی است

0 نظرات:

ارسال یک نظر